• Antalya4 °C
  • Ankara-10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖZEL OKULLARA TEPKİ BÜYÜYOR.
26 Mart 2020 Perşembe 20:17

ÖZEL OKULLARA TEPKİ BÜYÜYOR.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulunun da önerisiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 30 Nisan'a kadar okulların tatil olması, uzaktan eğitimin devam etmesi kararını açıklamasının ardından;

Haber merkezime ulaşan veliler , yılın her dönemini kayıt dönemi olarak görmeyi bilen ve bu konuda uzmanlaşmış özel okulların, korona virüsü nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim-öğretime ara vermesinden sonra ne yapacağını bilemediği görüşünde.

Veliler, çocuklarının eğitimi için özel okullara bir yığın ücret ödediklerini ancak; yaşanan ilk krizde okul yönetimlerinin sus pus olduklarını belirttiler.

Telafi eğitimi bahanesiyle ödeme almak için arandıklarını belirten veliler, telafi eğitimi verecek zaman kalmaz ise yapacakları ödemeleri iade alıp alamayacaklarının muallakta olduğu düşüncesinde.

Milli Eğitim’in kısa sürede kurduğu EBA TV üzerinden eğitim verildiğini ve bu sistemin de kısıtlı ve halen oturmamış bir sitem olduğunu belirten veliler, her şeyi devletten beklemenin yanlış olduğunu, bu süreçte okulların sadece whatsapp sohbet programı üzerinden yazışarak durumu kotarmaya çalıştıklarını aktardılar.

Veliler, kayıt yaparken en iyi eğitim veren, teknolojiyi en iyi kullanan okul biziz diyerek göz boyayan okul yönetimlerinin bu süreçte nerede olduklarını merak ediyor.

Teknoloji ve rehberlik adına iyi hizmet veren okul sayısının  Antalya’da çok az olduğu kanaatine varan veliler çocukları için endişeli.

Yeni dönemde görünen o ki özel okullara olan ilgilerin azalacağı, bu kriz dönemi sonrasında da özel okulların tahsilat problemi ile karşı karşıya kalacağını söyleyebiliriz.

Konuyla ilgili özel okulların ve hukukçuların açıklamalarını takip ediyor  olacağız.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Eğitim Gözcüsü | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim